Apie LED lemputes

 • APIE LED

  LED (angl. LED – Light - emitting diode) (šveisos diodas) – tai elektros prietaisas, paverčiantis elektros energiją į šviesos srautą. Kiekvienoje lemputėje yra tam tikras kiekis diodų, kuris atitinka mūsų buityje naudojamas kaitrines lemputes.  LED apšvietimas apie 95% efektyvesnis, nei tradicinis arba halogeninių lempų apšvietimas, kadangi LED technologijos šviestuvuose beveik visa energija paverčiama šviesa. Paprastos elektros lemputės didžiąją energijos dalį paverčia šiluma ir tik mažesnę dalį - šviesa, todėl patiriami didžiuliai elektros energijos nuostoliai.

  PRIVALUMAI

  • Pagrindinis LED lempučių privalumas – tai jų taupumas. Pvz. įsigiję 3W LED lemputę, Jūs turėsite tą patį šviesos kiekį, kurį jums teikė kaitrinė 45W lemputė.
  • llgas tarnavimo laikas. Priklausomai nuo gamintojo, tokių lempučių tarnavimo laikas svyruoja nuo 50000 iki 100000 valandų, be to, jų degimo trukmė nepriklauso nuo įjungimų/išjungimų skaičiaus. LED lemputėms įtakos neturi ir įtampos šuoliai tinkle bei kiti įvairūs trukdžiai.
  • Šviesos diodai įsižiebia sparčiau nei kaitrinės lemputės, bet tos, kurios įsižiebia iš karto, mirga, jeigu maitinasi iš kintamos srovės tinklo (tos, kurios nemirga, pradeda šviesti normaliai po maždaug 1 sekundės.
  • Šviesumą galima sklandžiai reguliuoti platesnėse ribose nei kaitrinei lemputei.
  • Šviesos diodai yra gaminami iš netoksiškų medžiagų, be to, LED modulius galima perdirbti ir dar kartą naudoti, todėl jie yra ekologiškesni šviesos šaltiniai nei kaitrinės, fluorescencinės, gyvsidabrio ir kitos lempos. Šviesos diodai nereikalauja jokios ypatingos priežiūros, todėl dėl savo ilgaamžiškumo, ekonomiškumo ir ekologiškumo yra optimaliausias apšvietimo sprendimas.
  • LED lemputėse, skirtingai nuo kompaktinių liuminescencinių lempų, nėra žmogui kenksmingų medžiagų – jose nėra gyvsidabrio ar kitų dujų. LED lemputės nespinduliuoja kenksmingų regėjimui UV spindulių, kaip jau minėjome anksčiau, neišskiria šilumos.
  • Paprastas montavimas kaip paprastų halogeninių/kaitrinių lempučių - standartiniai cokoliai

  Kuo skiriasi DIP ir SMD diodai (LED)?

  DIP yra pirmos kartos LED  šviesos diodai, tik vėliau buvo sukurti SMD, pastarieji diodai išgauna ryškesnę šviesą, bet tuo tarpu ir kainuoja truputį daugiau nei  pirmosios kartos DIP. Trumpai tariant: SMD šviesos diodai yra geresni, naujesni ir geresnės kokybės nei DIP.


  Halogeninės, kaitrinės, liuminescencinės lemputės palyginimai su LED lempute:

   

  Lemputės tipas Halogeninė LED
  Galingumas 50 W 3,5 W
  Įtampa AC 220V AC 100~240V
  Darbinė temperatūra > 500 C < 50 C
  Ultravioletinė spinduliuotė yra nėra
  Atsparumas įjungimams ir išjungimams neatspari atspari
  Atsparumas vibracijoms ir smūgiams neatspari atspari
  Darbo laikas < 1 000 val > 50 000 val.

   

  Kiek galima sutaupyti elektros ir pinigų naudojant LED lemputes vietoj paprastų lempučių: